Termín zápisu Rodičom budúcich prvákov - školská zrelosť Zápis do 1. ročníka Pomôcky pre prváka Tlačivá

Zápis do 1. ročníka

Zápis detí do 1. ročníka základnej školy

V zmysle platnej legislatívy  je zákonný zástupca dieťaťa povinný prihlásiť  dieťa  na  plnenie   povinnej   školskej  dochádzky   v  základnej  škole.

Zápis do prvého ročníka základnej školy sa koná v tomto roku v novom termíne od 1. apríla do 30. apríla.  Miesto a čas zápisu určí zriaďovateľ základnej školy.

Presný termín a čas zápisu zverejní riaditeľ základnej školy na oznamoch v ZŠ, v MŠ, na internetovej stránke školy.

Základná škola pri zápise dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky vyžaduje osobné údaje:

údaje o dieťati:

meno a priezvisko, dátum narodenia, miesto narodenia, rodné číslo, trvalé bydlisko dieťaťa alebo miesto, kde sa dieťa obvykle zdržiava, štátna príslušnosť, národnosť,

údaje o zákonných zástupcoch:

meno a priezvisko, rodné priezvisko, adresa bydliska a druh pobytu, kontakty na účely komunikácie (tel. číslo, mail)

Pri zápise dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky bude škola vyžadovať v zmysle zákona 36/2005 Z.z. o rodine v platnom znení vyjdrenie súhlasu aj druhého zákonného zástupcu - rodiča (podpis), t. j. na zápis prídu obaja rodičia, alebo zastupujúci rodič pri zápise preukáže písomný súhlas druhého, nepríromného rodiča s vykonaním zápisu (podpis nemusí byť úradne osvedčený). Ak nie je možné získať písomný súhlas druhého zákonného zástupcu, prvý zákonný zástupca pri zápise podá vyhlásenie o tejto skutočnosti

Zápis do 1. ročníka bude prebiehať na starej budove školy. Pri vstupe do budovy školy rodič odovzdá svoje dieťa učiteľke, ktorá vykoná pohovor s dieťatom potrebný pre posúdneie školskej zrelosti. Rodič/zákonný zástupca zapíše dieťa u administratívnych pracovníčiek. Sú k tomu potrebné dokumenty (v záložke - termín zápisu)

Postup prijímacieho konania

1. Zákonný zástupca podá základnej škole v listinnej podobe alebo elektronicky vyplnenú prihlášku, ku ktorej v prípade potreby priloží požadované prílohy.

2. Škola doručenú a podpísanú prihlášku registratúrne zaeviduje.

3. V deň konania zápisu je žiadúca osobná účasť zákonného zástupcu a dieťaťa. V prípade, ak sa dieťa zápisu nezúčastní, základná škola je povinná dieťa aj tak zapísať, t. j. neúčasť dieťaťa nemožno považovať za dôvod nezapísania dieťaťa do základnej školy. (telefonicky si dohodnete ďalší postup 0904800814)

4. Riaditeľ školy rozhodne o prijatí dieťaťa na vzdelávanie v základnej škole do 15. júna 2023 a doručí vydané rozhodnutie zákonným zástupcom.

5. Ak zákonný zástupca nesúhlasí s rozhodnutím riaditeľa školy, má právo podať odvolanie adresované škole v lehote 15 dní odo dňa doručenia rozhodnutia.