Školský výchovný program ŠKD Oddelenia Poslanie a ciele ŠKD Aktivity ŠKD Šikovníček na jeseň Šikovníček v zime Šikovníček na jar

ŠKD Šikovníček

Aktivity ŠKD

O čom je náš Školský klub detí?

Činnosť nášho školského klubu je veľmi bohatá. Pracujeme a zapájame sa do mnohých aktivít, činností a pamätných dní, aby sme upevňovali vedomosti a zručnosti, ktoré naši žiaci nadobúdajú počas vyučovania.

Tematické oblasti výchovy sú rozdelené do 5 kategórií:

1. Komunikácia a práca s informáciami

2. Sebarozvoj a svet práce

3. Zdravie a subjektívna pohoda

4. Spoločnosť a príroda

5. Kultúra a umenie

Výchovno-vzdelávacia činnosť v školskom klube detí je vnútorne prepojená s obsahom a cieľmi základného vzdelávania. Tematické oblasti výchovy sa striedajú, sú kompatibilné so vzdelávacími oblasťami základného vzdelávania.

V rámci ŠKD okrem výchovno-vzdelávacej činnosti, záujmovej či oddychovej činnosti veľakrát pripravujeme aj iné aktivity či akcie. Spoločne sa viackrát do roka stretáme na Tvorivých dielničkách – Jesenné, Vianočné či Jarné tvorivé dielničky, spoločne z obcou Pata pripravujeme MDD pre všetky deti a taktiež nesmie chýbať aj Rozprávková noc či Letná škola, ktorej sme tiež súčasťou.

Deti v ŠKD majú veľmi radi rôzne tvorivé aktivity, či už z využitím papiera rôzneho typu a charakteru, nožníc a lepidla, temperových a akrilových farieb, ale aj aktivity kde využívame recyklačný materiál – kotuľky od toaletného papiera, kinder vajíčka, bublinkovú fóliu a veľa iných. Veľmi ich oslovujú aktivity kde napríklad spájame rôzne typy materiálov - ako balóny, slamky a papier, vďaka čomu vieme vytvoriť Ľudské pľúca, daľej kotuľky od toaletného papiera, výkres a kinder vajíčka na vytvorenie Včelieho úľu. Deti taktiež rady vyrábajú náramky, origami, rôzne stavby z lega a iných skladačiek..

Kontrastom k tvorivým aktivitám sú autdoorové aktivity, kde veľmi radi využívame lopty a švihadlá, hula kruhy, bendbinktonové raketyy a iné na rôzne hry. Najviac obľúbenými sú Šuli bomba, Bomba stop, Molekuly, Kráľu kráľu daj vojačka, či obyčajný futbal a vybíjaná. Deti sú veľmi kreatívne a otvorené novým nápadom a aktivitám, vedia sa pekne a milo k sebe správať a otvorene spolu komunikujú či o školských alebo mimo školských veciach.