• Šikovníček na jeseň

ŠKD ŠIKOVNÍČEK NA JESEŇ

Spoznávame sa v školskom klube

Jesenné hry a aktivity

OKTÓBER

Jesenné tvorivé dielne

Vyrobíme darčeky a potešíme seniorov

Starostlivosť o zdravie

Jesenné vychádzky

Jesenné tvorivé dielne

Ani sme sa nenazdali a je tu opäť jeseň, to čarovné obdobie plné farieb a dozrievajúcich plodov. Pri  príležitosti uvítania jesene sme si sobotného dopoludnie 7.10.2023 spríjemnili tvorivými dielničkami. Na tradičné jesenné tvorivé dielne si deti na pomoc prizvali rodičov. Nesmela chýbať ani dobrá nálada a chuť vytvoriť niečo spoločne ruka v ruke aj s pani vychovávateľkami.

Deti mali možnosť vyrobiť si rôzne dekoračné dielka z nazbieraných jesenných prírodnín, ale aj z rôzneho odpadového materiálu. Zvieratká sú vďačnou témou všetkých vytvarných aktivít detí, preto nesmela chýbať výroba líšky zo suchých listov, vaty a konárika, ale aj veverička z papierovej rolky a farebného papiera, ktorá si niesla svoj hríbik alebo chutný žaluď. Nesmel chýbať ani ježko z plastelíny, do ktorej deti zapichovali slnečnicové jadierka. Takisto ukázali svoju tvorivosť a fantáziu pri kreslení na gaštany, z ktorých si vyrábali svojho ježka alebo netradičný 3D obrázok.

Neoddeliteľnou súčasťou jesene sú aj tekvičky, ktoré deti vyrábali z farebných pásikov pripevnených na papierovej rolke. Dekoráciou, ktorá bude od dnes zdobiť všetky domácnosti je pestrofarebný strašiačik na paličke s krásnymi jesenným detailami.

Nápadov bolo neúrekom, materiálu tiež a prialo nám aj pekné slnečné počasie. Všetci prejavili svoju tvorivosť a kreativitu a vznikli naozaj krásne jesenné dekorácie. Ako už býva zvykom, na dielničkách samozrejme opäť nesmelo chýbať ani maľovanie na tvár, ktoré si deti veľmi obľúbili. Sobotné dopoludnie sme si s deťmi veľmi užili a už teraz sa tešíme na ďalšie veselé tvorenie.

P. vychovávateľky S. Královičová, E. Hambalková, T. Mihalková, T. Hercegová, M. Lipovská

Tvorivé dielničky - foto

Deň jablka

Červené jabĺčko v oblôčku mám....takouto veselou pesničkou sme začali náš jabĺčkový týždeň. 3. a 4. oddelenie ŠKD sa venovalo výrobe jabĺčok rôznymi technikami a náučnému plagátu. Nechýbala ani diskusia s deťmi o pozitívnom vplyve jabĺčka pre náš organizmus.

S. Královičová a E. Hambalková

• +421904800814

• Školská 240
          92553 Pata
        • Počas školského roka:
          Pondelok: 7,30 - 8,30 hod.
          Streda : 13,30 - 15,30 hod.

Piatok: 8,00 - 10,00 hod.
        • vedúca šk. jedálne: 0911239278

odhlasovanie obedov: