• Letný školský tábor

•  Letný školský tábor patrí každoročne v našej škole k prvým prázdninovým týždňom.

V školskom roku 2023/24 sme uskutočnili dva turnusy.

Letný tábor 1. turnus 1. – 4. júla 2024

Školský rok plný povinností nám ubehol ako voda a my sme preto mohli zahájiť náš prvý týždeň letného školského tábora. Každý deň sme začínali ranným kruhom, kde sme sa naštartovali rôznymi zábavnými didaktickými hrami zameranými na pozornosť, či na utuženie kolektívu. Využili sme aj školský dvor, na ktorom sme v pondelok odštartovali pohybové hry s letnou tématikou Na Rybára, Na mori a hrou Slepý strážca, či Loptová vojna. Dopoludnie sme si spestrili aj kreslením tieňových obrázkov. Deti si tak precvičili jemnú motoriku práve vďaka tieňom. Obrázok si každý dotvoril podľa svojej vlastnej fantázie a kreativity. Po obede sme sa vrhli do maľovania na ruksaky, ktoré im budú letný školský tábor pripomínať. Koniec dňa sme zavŕšili sladkou odmenou - zmrzlinou.

Druhý deň sme Rozprávkou o zlatej rybke otvorili dvere fantázii a snom a zároveň si pripomenuli, aké je dôležité a šľachetné priať a robiť druhému dobro. Spoločne sme si vytvorili krásne rybky a s prianím na perách sme ich pustili do pomyselného mora. Po obede nás čakali hry s loptou, tímové hry a súťaže. Po športovom výkone si deti oddýchli pri maľovaní na kamienky, pri ktorom opäť sršala kreativita a fantázia. Po poobedných aktivitách nás v tento teplý deň osviežili chutné nanuky.

Na tretí deň sme sa vybrali na výlet do Ekoparku Čierna Voda, kde sme si spoločne pozreli všetky zvieratká a dočítali sa o nich rôzne zaujímavosti. Nesmel chýbať parádny piknik v ich krásnom parku, v ktorom si deti najprv trošku oddýchli a neskôr si aj zahrali futbal, bedminton, hojdali sa na hojdačkách a hrali sa na preliezkach. Naše malé tanečníčky mali možnosť vyskúšať si ozajstné pódium. Na záver krásneho výletu sme si dali kvíz o zvieratkách.

Posledný deň sme odštartovali vymýšľaním príbehu zo slov a zdramatizovaním príbehu v skupinách. Deti boli kreatívne a navzájom krásne spolupracovali. Poriadne sme sa zabavili a povykrúcali naše boky aj tancovaním. O zaujímavý program sa nám postarali aj páni policajti, ktorí nám urobili ukážku ich výstroje i výzbroje - zbrane aj nepriestrelné vesty a zabavili sme sa v súťaži, kto najrýchlejšie prejde prekážkovú dráhu s "opileckými" okuliarmi. Bolo nám veselo a deti si mali možnosť vyskúšať aj policajné auto so sirénou. Po obede nás čakali súťažné športové hry v družstvách.

Vydýchli sme si posedením pri osviežujúcom melóne a zároveň sme si aj vyhodnotili celý týždeň. Deti boli odmenené malým darčekom, maškrtkou a medailou za to, že to všetko s prehľadom zvládli. Každý deň sme si pochutnali na výbornom obede, o ktorý sa nám postarali naše šikovné pani kuchárky.

Fotodokumentácia                                        Mgr. S. Královičová, Mgr. M. Lipovská, T. Hercegová

Letný tábor 2. turnus 8. – 12. júla 2024

Počas druhého prázdninového týždňa sa u nás na Základnej škole Pata uskutočnil druhý týždeň Letného školského tábora. Deti majú za sebou veľa zábavy, smiechu, aktivít a zážitkov.

Počas prvého dňa, pondelku, sme si spolu vyrobili plagátik a navrhli si pravidlá. Pokračovali sme športovými aktivitami a poobede sme si vyrábali podšálky z vlny.

V utorok nám bolo veľmi teplo, a tak nám skvele padol celodenný program s našimi dobrovoľnými hasičmi z Paty ale aj hasičmi zo Serede. Porozprávali nám o výbave hasičského auta, skúsili sme si ich helmu, striekačky, tímovo sme rozmotávali aj zmotávali hadice. Naše staršie dievčatá – hasičky nám vysvetlili, ako to chodí na hasičských súťažiach, ukázali nám ich zásah/preteky. Potešili sme sa, keď aj nám umožnili vyskúšať techniku a zasúťažiť si v hasičskom športe.

V stredu sme sa vybrali na výlet do Smoleníc. Mali sme krásnu prehliadku hradu a jeho okolia. Neobišli sme ani včelársku farmu, kde nám porozprávali o živote včielok a výrobe medíku. Dokonca sme medíky aj chutnali a vyrobili sme si vlastnoručne sviečky.

Štvrtok sme začali deň výrobou vlastných šálok a náramkov a popri tom sme piekli s pani vychovávateľkami palacinky. Poobede sme pokračovali športovými aktivitami a futbalom.

Piatok bol taký veselý deň, hrali sme sa spoločenské hry, maľovali sme odliatky dinosaurov a športovali na školskom dvore.

Každý deň sme sa prešli do škôlky na obed, ktorý nám vždy veľmi chutil a taktiež sme sa chladili zmzlinami, nanukmi a melónami. Máme krásne spoločne zážitky, na ktoré budeme spomínať.

Fotodokumenácia                           Mgr. T. Mihalková, Bc. E. Hambalková, Mgr. D. Vandáková

• +421904800814

• Školská 240
          92553 Pata
        • Počas školského roka:
          Pondelok: 7,30 - 8,30 hod.
          Streda : 13,30 - 15,30 hod.

Piatok: 8,00 - 10,00 hod.
        • vedúca šk. jedálne: 0911239278

odhlasovanie obedov: