Usmernenie k prijímaciemu konaniu pre školský rok 2024/25 Návod na podanie prihlášky Dôležité informácie pre rodičov a žiakov Termíny Odbory vyžadujúce zdravotnú spôsobilosť Kam na strednú Kontakt

Výchovný poradca

Návod na podanie prihlášky

Návod na podanie prihlášky elektronicky

1. Konkrétny formulár prihlášky si vygeneruje zo školského informačného systému, ktorý škola používa (EduPage). Niektoré údaje budú predvyplnené z databázy EduPage, ďalšie požadované údaje doplní zákonný zástupca.
  2. Vyplnenú prihlášku odošle prostredníctvom EduPage najneskôr do 13. marca 2024 základnej škole na potvrdenie hodnotenia. K prihláške pripojí povinné prílohy podľa bodu 1 písm. g) v zoskenovanej podobe ako prílohy k elektronickému podaniu a potvrdí podanie prihlášky.
  3. Riaditeľ základnej školy prihlášku elektronicky potvrdí bezodkladne tak, aby zákonný zástupca mohol podať prihlášku na vzdelávanie v zákonnej lehote do 20. 3. 2024.
  4. Školský informačný systém po potvrdení prihlášky riaditeľkou základnej školy a potvrdení podania prihlášky zákonným  zástupcom odošle prihlášku všetkým stredným školám, ktorých odbory vzdelávania uviedol zákonný zástupca v prihláške. Ak vznikne technický  problém  s odoslaním prihlášky  prostredníctvom  školského informačného systému na niektorú zo škôl uvedených v prihláške, zákonný zástupca dostane zo školského informačného systému upozornenie o tom, že  prihlášku musí zákonný zástupca  vytlačiť, podpísať a do 15. 3. 2024 aj s prílohami podať na príslušnú školu poštou alebo osobne; pri podaní prihlášky poštou je určujúci dátum jej podania na poštovú prepravu.

Prihlásenie cez mobilnú aplikáciu

Prihlásenie cez webovú stránku