Školský výchovný program ŠKD Oddelenia Poslanie a ciele ŠKD Aktivity ŠKD Šikovníček na jeseň Šikovníček v zime Šikovníček na jar

ŠKD Šikovníček

Školský výchovný program ŠKD

Školský klub detí

Školský klub detí ako školské výchovno-vzdelávacie zariadenie, je súčasťou školy, ktorá zabezpečuje pre deti, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku na základnej škole, činnosť podľa výchovného programu školského zariadenia.

Poslaním školského klubu detí je umožniť deťom rozvíjať ich osobnostný potenciál, záujmy a vzdelávacie potreby v podporujúcom prostredí uplatňujúcom požiadavky na výchovu mimo vyučovania a výchovu vo voľnom čase vrátane školských prázdnin, prostredníctvom princípov neformálneho vzdelávania.

Výchova a vzdelávanie sa organizuje dennou formou.

Obsahovú dimenziu výchovy mimo vyučovania reprezentujú tri piliere – personalizácia, inklúzia a subjektívna pohoda, ktoré sú obsiahnuté v tematických oblastiach výchovy. Výchovno-vzdelávacia činnosť sa realizuje v týchto tematických oblastiach výchovy:

1.  Komunikácia a práca s informáciami

2.  Sebarozvoj a svet práce