Usmernenie k prijímaciemu konaniu pre školský rok 2024/25 Návod na podanie prihlášky Dôležité informácie pre rodičov a žiakov Termíny Odbory vyžadujúce zdravotnú spôsobilosť Kam na strednú Kontakt

Výchovný poradca

Dôležité informácie pre rodičov a žiakov

Vážení rodičia,

aj v tomto školskom roku sa prihlášky na stredné školy a odborné učilištia podávajú elektronicky cez Edupage.

Povinnosť prihlásiť dieťa na strednú školu pripadla Vám – zákonným zástupcom.

Výchovná poradkyňa Mgr. Jana Martinková vysvetlila žiakom postup, ako Vám môžu pomôcť v prípade, že by ste si nevedeli sami poradiť. Pomocnú ruku Vám samozrejme podáme aj my, ale pri vypĺňaní Vám pomôže aj inštruktážne video, ktoré je v linku pod textom.

Cca. od 11-tej minúty je presný postup aj so slovným komentárom na youtube. Kedykoľvek sa na nás môžete obrátiť.

Mgr. Jana Martinková, riaditeľka, výchovná poradkyňa

DOKUMENTY na stiahnutie:
potvrdenie_zdravotne.pdf .......... sa dáva iba vtedy ak si to škola vyžaduje

......... podpisujú obidvaja rodičia a udáva sa meno rodiča, ktorý bude za žiaka preberať a podpisovať rozhodnutia (teda obaja podpisom musia súhlasiť) Ak má žiak iba jedného rodiča, druhý podpis vyškrtnite.

Ak sa druhý rodič z objektívnych príčin nemôže podpísať (napr. je vo výkone trestu alebo niečo iné závažné) pridáva sa cestne_prehlasenie.pdf alebo kópia rozhodnutie súdu.

Informácie pre rodičov žiakov jednotlivých ročníkov.

Informácie pre rodičov a žiakov 5.ročníka

Informácie pre rodičov žiakov 8. ročníka