Environmenálna výchova

Dobrý skutok pre našu planétu

Všetci dobre vieme, že vyhodením odpadov do smetného koša sa práca s nimi nekončí. Veľkú časť možno recyklovať a znovu použiť na množstvo nových výrobkov. Ale to nie je všetko. Zo starých plechoviek, kúskov plastov alebo papiera však môžu vzniknúť aj “umelecké diela” . Takéto diela z odpadu môže tvoriť vlastne každý. A nepotrebuje k tomu ani špeciálnu výbavu.

Práve preto sme na našej škole vyhlásili enviromentálnu súťaž pod názvom

“Vdýchnime nepotrebným veciam nový život”.

Zapojili sa všetky triedy i oddelenia v ŠKD, čo nás veľmi teší. Žiaci horlivo pracovali na rôznych výtvoroch. Stačilo zapojiť fantáziu a použiť šikovné ručičky a výtvor z odpadového materiálu bol na svete. Dňa 22.4. na Deň Zeme sme pripravili na hlavnej budove výstavku všetkých žiackych prác. Počas celého týždňa žiaci i všetci zamestnanci školy mohli hlasovať za najkreatívnejšiu a najzaujímavejšiu prácu.

Na konci týždňa sme hlasy spočítali a jednoznačne s veľkým rozdielom udelili 1. miesto.

1. miesto Futbalové ihrisko - 6.B

2. miesto Váza s kvetmi - ŠKD 3. oddelenie

2. miesto Žirafa - ŠKD 4. oddelenie

3. miesto Naša planéta - 6.A

Výhercom blahoželáme ! Všetky práce boli naozaj nádherné, rozhodovanie bolo náročné.

Dokázali sme to ! A naozaj sme vdýchli nepotrebným veciam nový život.

Mgr. Mária Košecová