Október- mesiac úcty k starším

V tomto mesiaci sme sa i my, v našej škole, venovali viac téme „Úcta k starším“.

Hovorili sme o význame rodiny, rodičov i starých rodičov, o viacgeneračných vzťahoch, vzájomnej pomoci a spolužití. Mladšie deti kreslili svoju babku a dedka, prinášali do školy i fotografie, ktoré zachytávajú vzácne okamihy so starými rodičmi. Vytvorili sme „STROM VYZNANIA“ – na papierové jabĺčka a listy deti písali vyznania  a poďakovania svojim starým rodičom. Nebáli sa otvoriť svoje srdiečka, dôvodov na vďaku bolo dosť. Nakoniec bol strom obsypaný mnohými vyznaniami.  Tento strom, fotografie a výtvarné práce detí  boli vystavené v priestoroch Kultúrneho domu Pata.

Starší žiaci pripravili darčeky pre seniorov – kamienky ozdobili a vyrobili z nich dekoračné magnetky, ktoré krásne zabalili a rozdávali seniorom na oslave 18. 10. 2017 v Kultúrnom dome Pata. Folklórny súbor Studienka,  tretiaci, štvrtáci a piataci nacvičili kultúrny program, s ktorým vystúpili v kultúrnom dome na obecných oslavách, v DSS Močenok,  v DSS Nezábudka Pata  a na Obecnom úrade Pata predniesli žiaci básne pri stretnutí 65-ročných obyvateľov so starostom obce.

Pozrite si i fotodokumentáciu.