Týždeň zdravia

Tretí októbrový týždeň (16. - 20. 10. 2017) sa niesol v duchu aktivít na podporu zdravia.

Naše aktivity na podporu zdravia:

Týždeň bol rozdelený do tematických dní: P - deň zdravej desiatej a čistej vody; U - deň mlieka a mliečnych výrobkov, S - deň ovocia; Št - deň pohybu - dáme si rozcvičku, Pia - deň bez mobilu...

ŠKD a športové krúžky na 1. stupni absolvovali školskú olympiádu.  Vyučovanie bolo spestrené ekoprednáškami na témy "Neodpadni z odpadov" a "Znovuzrodenie lesa". Žiaci zo všetkých tried súťažili  "O najkrajšie jablko". Mladší pripojili i piesne o jablkách, jeseni a pod.

Viedli sme diskusie a robili prezentácie a kvízy o zdravej výžive,  režime dňa, prevencii závislostí, žiaci navrhovali v grafickom programe príklady zdravej desiatej, športovali sme i mimo hodín telocviku, turnaje boli vo futbale a  florbale. Krásne počasie sme využili na vyučovacie hodiny v exteriéri školy, zároveň sme začali s jesenným hrabaním lístia.

Týždeň sme ukončili Účelovým cvičením na 2. stupni, počas ktorého sme uskutočnili turistiku do blízkeho okolia obce. Všetky aktivity sa niesli v duchu Národného programu podpory zdravia, prevencie obezity, environmentálnych i protidrogových programov.

Fotoalbum Týždeň zdravia

Fotoalbum O najkrajšie jablko